אבנים טובות - מאמר בנושא 

מה נצטרך בשביל חיפוי קיר לבנים ?

בשביל לחפות את הקיר נצטרך שלושה דברים :

1. בריקים איכותיים / אבנים לפנים או חוץ הבית העמידות לאורך הזמן

2. מתקין בריקים / לעשות זאת בעצמכם

3. דבק וכוחלה בצבע הרצוי 

בריקים איכותיים העמידים לאורך הזמן


ישנם כמה סוגים של בריקים הנמצאים כרגע בשוק הישראלי : 

1. בריקים תעשייתים

2. בריקים מפירוק 

3. בריקים מאבן טבעית


שלושת סוגי הבריקים הללו מצוינים לחיפוי הבית ולכל בריק יש היתרונות והחסרונות שלו : מבחינת המחיר, איכות ,אמינות הספק, זמינות במלאי​.

בריק תעשייתי - בריק שמיוצר מבטון, חול, מלט, סיבי זכוכית ועוד מרכיבים חזקים על מנת לתת להם מגע וטקסטורה של אבן אמיתית וביחד עם זאת עוצמה חזקה.

מחיר של מטר מרובע נע בין 120 ש"ח ללא מע"מ ועד 300 ש"ח בחנויות.


בריק מפירוק - הבריקים הללו פורקו מבניינים ישנים, הייחוד בהם שיש להם טקסטורה ישנה מפאת הזמן וממסעות שהם עברו, בריקים מפירוק אמיתי עולים כיום בין 300 - 750 ש"ח למטר מרובע, וזאת בגלל הידיים הרבות שעוברות והעבודה הכרוכה, מפירוק האבנים ועד שהם מגיעות לחנויות עצמם.


בריק מאבן טבעית - בריקים אומנם ידועים בשל היותם עבודה מלאכותית שנוצרה על ידינו, בני האדם, אך גם אבנים טבעיות מעניקות יופי וטקסטורה לחלל הבית על ידי צורתם המלבנית , מחירם נע בין 100 ש"ח ל - 600 ש"ח תלוי בעיקר באבן, ממה היא נוצרה ומאיפה היא הגיעה.

מתקין בריקים / לעשות זאת בעצמכם​


בשביל להתקין את הבריקים לקיר צריך להגיע לטיח של הקיר, לבצע הדבקה רטובה על הקיר ועל האבן ולמלא בכוחלה את הרווחים שנוצרו(פוגות).

אם אתם לוקחים בעל מקצוע על מנת שיתקין בשבילכם את הבריקים מומלץ לא להסתכל על המחיר ולהשוות על סמך המקצועיות שלהם ותיק העבודות, מתקין אבנים שאינו יודע לעשות את העבודה באופן מדויק יכול לגרום לנזק רב כמו :

- לכלוך האבנים בדבק וכוחלה 

- שורות הלבנים לא ישרות 

- מרחק לא אחיד בין שורה לשורה או בין אבן לאבן

- סדר הדבקה לא נכון - ישנם אבנים המגיעים בגוונים שונים ויש חשיבות לסדר שלהם

- נפילת לבנים מהקיר

- ועוד

מחיר עבודת מתקין שהוא מקצועי ומדויק עולה בין 150 ל - 300 ש"ח לא כולל מע"מ למ"ר.

אם תרצו להתקין בעצמכם את האבנים אנו תמיד פה כדי לענות לכן על כל שאלה , אך קחו בחשבון שמדובר על עבודה שדרושת ריכוז רב, זמן, כוח, והרבה סבלנות. צרו איתנו קשר


דבק וכוחלה בצבע הרצוי


החומרים הנדרשים להתקנת הבריקים הם דבק(על הקיר והבריק) , וכוחלה הממלאת את הרווחים בין בריק לבריק, עלותם למ"ר הוא בערך 50 ש"ח למ"ר .


דוגמא להדבקת אריחי קרמיקה :
1 צפיות